System informacji wizualnej - czytelna mapa

Funkcjonowanie w przestrzeni publicznej generuje potrzebę sprawnego poruszania się w miejscach, których nie znamy. Dużym ułatwieniem w realizacji tego celu są precyzyjne, zwięzłe komunikaty. Komunikaty te mogą nie tylko usprawnić poruszanie się w przestrzeni publicznej, ale także zwiększyć poziom przepływu rzetelnych informacji. System informacji wizualnej jest potrzebny m.in. wszędzie tam, gdzie osoba zainteresowana może zabłądzić. Idealnie sprawdzi się w przestrzeniach otwartych, jak i wewnątrz firmy, urzędu, sklepu czy organizacji. Identyfikacja wizualna firmy naszego autorstwa pozwoli zaoszczędzić czas i nerwy użytkowników przestrzeni. W Studio Bardzo pomożemy dobrać właściwe informacje wizualne, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów!

oczy

Identyfikacja wizualna budynku – po co mi to?

Powodów, dla których identyfikacja wizualna pomieszczeń jest warta zainteresowania jest wiele! Zabłądzić można zarówno w wielkim mieście, jak i w biurowcu czy urzędzie. Sytuacje tego rodzaju bywają frustrujące dla gości czy klientów. Funkcjonalna nawigacja wyeliminuje m.in. irytujące szukanie właściwego pokoju. W Studio Bardzo prowadzimy zainteresowanych od wejścia, do wyjścia budynku. W naszej ofercie znajdziecie tablice, piktogramy, szyldy. Proponujemy oznakowanie biura, jego pomieszczeń oraz pięter. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo, dlatego realizujemy mapy z lokalizacją i planem ewakuacji. Wszystko po to, aby poruszanie się w określonej przestrzeni odbywało się bezproblemowo i szybko! Identyfikacja wizualna pomoże usprawnić przepływ klientów lub pacjentów. Użytkownicy przestrzeni będą poruszać się w sposób swobodny po każdym, nawet najbardziej zawiłym biurowcu. Czytelne komunikaty wpływają na zadowolenie użytkowników oraz pracowników. Miejsce, w którym nikt nie poczuje się zagubiony wzbudza zaufanie i sympatię. Kto z nas lubi błąkać się po korytarzach? Na szczęście wayfinding design z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Skorzystaj z naszej oferty i zaufaj specjalistom!

Wayfinding design – nie tylko drogowskaz?

Oznakowanie pomieszczeń nie musi być nudne! Co więcej, nawet nie powinno takie być! Dlaczego? Wyraziste komunikaty szybciej docierają do świadomości, dzięki czemu osoba zainteresowana nie ma żadnych wątpliwości, w którą stronę się udać. Wayfinding design to spójna część budynku, pomieszczenia, dlatego warto wybrać takie projekty, które zapadną w pamięć. W Studio Bardzo zdajemy sobie sprawę z konieczności dostosowania komunikatów do różnych grup odbiorców – osób niedowidzących, niepełnosprawnych, dzieci, seniorów. Stosujemy komunikaty werbalne czy specjalne wypustki i wybrzuszenia. Chcemy mieć pewność, że informacje mogą dotrzeć do każdego! Chętnie pomożemy stworzyć spójną wizualnie i przyjemną w użytkowaniu przestrzeń.

Wayfinding design – jak wygląda proces?

Proces tworzenia systemu informacji wizualnej rozpoczyna uzgadnianie potrzeb klienta. Przedyskutujemy cele, pomysły i rozwiejemy wszystkie obawy. Kolejnym kluczowym momentem jest wizja lokalna. Dzięki niej dobierzemy właściwe metody pracy tak, aby stworzyć funkcjonalną przestrzeń. Skrupulatny research pomieszczenia, a także rozmowy z użytkownikami pozwolą opracować dalszy plan działania. Do Twojej dyspozycji przekażemy prezentację pełną inspiracji. Uwzględnimy historię miejsca, punkty odniesienia, dynamikę projektu, kolory, cele – wszystko to, co ważne. Predesign ma na celu weryfikację tropów estetycznych – dzięki temu ustalimy wspólnie ostateczną wizję!

W kolejnym etapie przygotowujemy spójny projekt, dzięki czemu uzyskasz finalną prezentację. Co ważne, nasi klienci nie zostaną sami z kwestią montażu. W Studio Bardzo wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów, dlatego oferujemy fachową i sprawną adaptację projektu. Koordynujemy produkcję, a także pracę niezbędnych podwykonawców. Dlaczego warto wybrać właśnie nas? Jesteśmy grupą pasjonatów, którym zaufało wielu klientów. Cieszymy się nieposzlakowaną opinią, a nasze projekty to prawdziwe dzieła sztuki!